commercial portfolio

commercial

Commercial, fotografia reklamowa, produktowa, packshoot to określenia fotografii, które mają za zadanie sprzedawać. Produkt lub usługę. W tym celu koniecznie jest wykreowanie odpowiedniego wizerunku danego dobra przeznaczonego na sprzedaż. Mówi się, że „kupujemy oczami” i tutaj dotykamy zagadnienia obrazu fotograficznego którego zadaniem jest sprzedać. 

Zdjęcie typu packshot to pokazanie, możliwie dokładnie, cech przedmiotu, zwykle na neutralnym tle, często białym. Zdjęcia tego typu spotykamy najczęściej w sklepach internetowych czy katalogach. Wydawałoby się, że takie zdjęcia może wykonać stosunkowo łatwo. Problemy zaczynają się gdy w grę wchodzą przedmioty przezroczyste, błyszczące, o złożonych kształtach, fakturach i kolorach.  

Zdjęcia commercial to zdjęcia o charakterze handlowym lub reklamowym. Zwykle jest to fotografia bardziej zaawansowana aranżacyjnie. Z pomysłem i odpowiednim przekazem, dostosowanym do charakteru produktu i grupy odbiorców. Commercial to dosyć szerokie pojęcie ponieważ może dotyczyć zdjęć przeznaczonych do ulotek, plakatów, kalendarzy, internetu, TV czy też np. na billboardy. Wykorzystanie znajdzie w obszarach od reklamy okazjonalnej po duże kampanie. Fotografia commercial to zdjęcia o najwyższych standardach technicznych ponieważ liczy się każdy detal. Wymagająca od fotografa odpowiednich umiejętności i sprzętu najwyższej klasy.

Moje doświadczenie pozwala spełnić wymagania klientów i oferować fotografię na najwyższym poziomie.

Jak pracuję.

W przypadku zdjęć produktowych typu packshot można dostarczyć do mnie produkty wysyłkowo lub osobiście. Po wykonaniu zdjęć testowych, po akceptacji i uzgodnieniu szczegółów dostarczam gotowy zestaw w uzgodnionym terminie.

Realizacja zdjęć o bardziej złożonym charakterze aranżacyjnym poprzedzana jest jest odpowiednimi przygotowaniami. Począwszy od rozmów, poprzez projekty aż do zdjęć próbnych. Moi klienci cenią tą drogę ponieważ pozwala oszczędzić czas, pieniądze a przede wszystkim uzyskać oczekiwane rezultaty.

Moje doświadczenie sprawia że mogę spełnić oczekiwania klientów i oferować fotografię na najwyższym poziomie.

Zapraszam do współpracy